Fotografia Kulinarna

zdjęcia: FOTOGRAFy

Ciężko powiedzieć, czy stwierdzenie, że „je się także oczami” jest bardziej dziwne czy  prawdziwe. Wiemy za to, że ta galeria potwierdza zdecydowanie jego słuszność…

Chcemy podzielić się z Wami niektórymi z naszych realizacji dla przeróżnych restauracji. Znajdują się tutaj fotografie dań serwowanych przez Lars,Lars&Lars, Kuchnię Wandy, Cucina 88, Parma&Rukola czy Blow Up Hall. Inne są efektem współpracy z szefami kuchni, cukiernikami i pasjonatami gotowania. Słowem, są tu zdjęcia wykonane dla tych, którzy postanowili z naszą pomocą pokazać swoje dzieła w możliwie najlepszym świetle.

Chętnie fotografujemy dania dla restauracji przygotowujących nowe menu. Współpracujemy z miejscami, promującymi najlepsze pozycje z karty. Pracujemy także dla tych, którzy przyrządzają swoje specjalności na konkursy.

It’s really hard for us to tell whether the saying that one’s eyes are bigger than the belly sounds more weird or true, but the gallery below definitely confirms the key role of eyes in the process of eating…

We want to share a variety of photos circled around food and process of its preparation, i.e. Lars,Lars&Lars, Kuchnia Wandy, Cucina 88, Parma&Rukola or Blow up hall. Some of presented images are results of our collaboration with chefs, pastry chefs and cooking ethusiasts who decided to show their work with a little help from us.

It brings us pleasure to shoot photos of dishes that are created for newly introduced menus. We always collaborate with their creators in order to choose the best stylistics or prepare extraordinary sets.

Dowiedz się więcej...

Fotografia kulinarna jest jedną z dłużej wykonywanych przez nas usług, choć zdecydowanie nie należy do najprostszych. Doświadczenie nauczyło nas, że niezwykle ważne jest dobre przygotowanie do sesji. Zazwyczaj dokładnie omawiamy wszystkie szczegóły dotyczące planu zdjęciowego, tak żeby mieć pewność, że gotowy zestaw fotografii będzie spójny z filozofią restauracji, zbuduje odpowiedni klimat wokół dań lub odtworzy ten panujący wewnątrz miejsca, w którym są serwowane.

Najczęściej wiąże się to z gromadzeniem odpowiednich akcesoriów, a nawet budową pasującej scenografii.

Niezwykle ważne jest dla nas także dobrze dopasowane oświetlenie – to dzięki niemu fotografowane dania zyskują wyjątkowego blasku. W niektórych przypadkach pomoże w tym naturalne światło dzienne, w innych użyjemy profesjonalnego sprzętu oświetleniowego, które pozwala pracować praktycznie rzecz biorąc w każdym miejscu, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, z dala od elektryczności i daje możliwość precyzyjnego modelowania naszych pysznych „modeli”, w tym również uzyskać efekt zamrożenia ruchu, niezwykle ważnego w przypadku potraw i napojów, które nie lubią czekania…

Dzięki temu udaje się nam tworzyć apetyczne kompozycje, które wykorzystywane są do promocji lokali prowadzonych przez naszych klientów, wydarzeń które organizują i przede wszystkim – pyszności, z których słyną!

Mamy na koncie wiele realizacji zdjęć z zakresu fotografii kulinarnej w przeróżnych aranżacjach od minimalistycznych kadrów, na których nic nie rozprasza uwagi widza a istotny pozostaje jedynie przygotowany specjał, po starannie skomponowane kadry pełne odpowiednio dobranych akcesoriów, budujących odpowiedni nastrój. Słowem, szczegóły są jak zwykle najważniejsze!

Podczas przygotowań do sesji zdjęciowej współpracujemy z właścicielami restauracji, szefami kuchni, starając się wypracować najlepszą koncepcję, dzięki której powstaną zdjęcia najbardziej spójne z duchem miejsca i oczekiwaniami klienta. Choć ten rodzaj usługi wymaga od nas zdecydowanie maksimum inwencji twórczej, zawsze chcemy, aby była ona zgodna z wymaganiami ludzi, dla których pracujemy.

Kreatywna Agencji Fotograficzna FOTOGRAFy współpracuje z wieloma restauracjami, które wykorzystują nasze zdjęcia do promocji w sieci oraz publikacjach drukowanych. Chętnie podejmujemy się także współpracy w zakresie przygotowania materiałów dla cukierni, kawiarni, a także kucharzy i pasjonatów dobrej kuchni, dla których przygotowujemy dokumentacje fotograficzne na potrzeby promocji nowych dań wprowadzanych do karty, czy udziału w międzynarodowych konkursach branżowych. Przygotowujemy reportaże z wydarzeń i imprez. Z naszych fotografii skorzystały między innymi:

  • Lars,Lars&Lars
  • Cucina88
  • Blow Up Hall
  • Lumière
  • Kuchnia Wandy
  • Parma&Rukola

Z ogromną przyjemnością pomożemy Ci przygotować plan sesji zdjęciowej oraz wykonamy dla Ciebie wyjątkowe fotografie kulinarne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio, gdzie znajdziesz szereg przykładów naszych realizacji.

Większość zamieszczonych tam zdjęć wykonaliśmy w Poznaniu, chętnie podejmujemy się także wyzwać w innych miejscach – możemy pracować dosłownie wszędzie.