Fotografia komercyjna i reklamowa

zdjęcia: FOTOGRAFy

Fotografia komercyjna to część naszego portfolio, w której zamieszczona została mieszanka wszystkich pozostałych na naszej stronie kategorii zdjęć. 

Wszystkie widoczne przykłady prezentują realizacje wykonane na zamówienie firm, które potrzebowały fotografii do materiałów promocyjnych, katalogów czy broszur informacyjnych na temat swojej oferty. 

Commercial photography is a part of our portfolio, dedicated to show mix of all other categories of our pictures.

All examples shown below were created for companies that needed photographs for their publications, adverts, calatogues and folders describing particular offers.

Coraz częściej realizujemy zdjęcia, które ciężko jest nam przyporządkować do określonej kategorii, ponieważ stanowią mieszankę różnych innych wykonywanych przez nas rodzajów zdjęć. Najbardziej pasującą nazwą jest dla nas w tym przypadku fotografia reklamowa, ponieważ zamawiana jest przez różnego rodzaju firmy, które chcą wykorzystać fotografie do materiałów promocyjnych, reklam w różnej postaci, zastąpić nimi zdjęcia stockowe, wykorzystywane na stronie internetowej lub w publikacjach. Można zapytać:

CZY FOTOGRAFIA KOMERCYJNA JEST RZECZYWIŚCIE POTRZEBNA,

skoro bez większego wysiłku można znaleźć i zakupić w sieci praktycznie dokładnie takie zdjęcia, jakich potrzebuję?

Jest wiele przypadków, w których gotowe ujęcia kupione online wydają się dobrym rozwiązaniem, choć zdjęcia przygotowane według indywidualnych wytycznych firmy, przedstawiające jej własny produkt lub zalety oferowanej przez siebie usługi zawsze będą bardziej interesujące i skuteczniej przyciągną uwagę odbiorców. Dlaczego?

  • Fotografia reklamowa odpowiada na indywidualne potrzeby marki, którą przedstawia.

  • Prezentując zdjęcia produktów czy usług warto zwrócić uwagę na wiele elementów, które podkreślą wyjątkowy charakter oferty, jej unikalne cechy.

    Fotografie stockowe często pomijają ten istotny aspekt, ponieważ są przygotowywane tak, aby pasowały „do wszystkiego”, stanowiły jak najbardziej uniwersalny produkt. Chcąc zatem wybrać takie fotografie komercyjne, które zaprezentują firmę w odpowiednim świetle i będą spójne z jej identyfikacją wizualną, zamówienie sesji zdjęciowej u fotografa staje się najlepszym wyjściem.

  • Fotografia komercyjna może opowiedzieć więcej o firmie, niż ujęcia stockowe.

    Ciężko wyobrazić sobie sytuacje, w której do opisu działania firmy, pracy ludzi, której efektem staje się wyjątkowy produkt bądź usługa, wykorzystane zostały zdjęcia stockowe, choć z pewnością zdarza się to często. Te ostatnie nie będą jednak w stanie sprawić, że ktoś kto je zobaczy, doceni trud włożony w stworzenie unikalnej oferty.

  • Dzięki sesji zdjęciowej zamówionej u fotografa można sprawić, że oglądający fotografie reklamowe w pewnym stopniu będą mieli okazję zajrzeć do wnętrza interesującej ich marki, poznać jej filozofię i sposób jej realizacji.

JAK WYBRAĆ DOBREGO FOTOGRAFA DO SESJI ZDJĘCIOWEJ DLA MOJEJ FIRMY?

W Polsce, a nawet w samym Poznaniu, gdzie pracujemy na co dzień, funkcjonuje wiele agencji fotograficznych oferujących fotografię komercyjną. Dokonując wyboru konkretnej warto najpierw zapoznać się z jej portfolio i wcześniejszymi realizacjami. Dobrym sposobem jest również skorzystanie z opinii znajomych czy innych osób z branży, które mogą udzielić bardzo cennych informacji. Poczta pantoflowa jest bowiem niezastąpionym sposobem na uzyskanie wiarygodnych danych.

Zachęcamy do zapoznania się z portfolio Kreatywnej Agencji Fotograficznej FOTOGRAFy, gdzie znajdą Państwo nasze przykładowe prace podzielone tematycznie, co znacznie ułatwi odnalezienie przykładów interesujących Państwa kategorii zdjęć.

Współpracujemy z wieloma firmami z różnych branż, oferując szerokie spektrum usług od reportaży prezentujących działanie marki, zdjęcia lifestylowe, przygotowując oprawę zdjęciową do materiałów promocyjnych, reklamowych i prasowych, a także sesje produktowe i wiele innych. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy przygotować odpowiedni plan do realizacji potrzebnych fotografii.